ما یک شرکت حرفه ای برای گسترش کسب و کار های آنلاین و دیجیتال مارکتینگ هستیم

گالری تصاویر

ارتباط با ما

چهارمحال و بختیاری - شهرکرد

info@domain.com

0383-12345678

کیفیت تحصیل در کانادا

کانادا در زمینه سیستم تحصیلات بر اساس گزارش OECD بالاترین کیفیت آموزشی دنیا را دارد. ۵ تا از معتبرترین مدرسه های بیزینس دنیا در کانادا قرار دارند.

 
اقتصاد کانادا

کانادا همواره در لیست ۵ کشور برتر اقتصادی در گروه کشورهای جی ۷ بوده و در لیست کشورهای جی۲۰ بهترین کشور برای انجام بیزینس می‌باشد.

 
کیفیت زندگی در کانادا

کانادا همواره در لیست ۱۰ کشور برتر از نظر کیفیت زندگی بوده است.

 
محیط چند فرهنگی و بین‌المللی

کانادا سنت دیرینه در زمینه چند فرهنگی بودن دارد و بیشترین تعداد زبان در دنیا در در کانادا صحبت می‌شود. همچنین بیشترین فستیوال‌ها و جشن‌ها در کانادا برگزار می‌شود.

 
کشور دو زبانه 

همه چیز در کانادا دو زبانه است، از فرهنگ گرفته تا تاریخ و قوانین و سیستم آموزشی. کانادا کشوری است که به زبان‌ها اهمیت می‌دهد و هر فردی در کانادا می‌تواند در عین حال که زبان خود را حفظ می‌کند یکی از زبان های انگلیسی و فرانسوی را یاد گرفته و در محیط های عمومی استفاده کند.

 
 فرهنگ کانادا

اگر شهر های بزرگ با فرهنگ اجتماعی قوی را دوست دارید و علاقه به گالری و موزه دارید می‌توانید در کانادا به آن‌ها دست پیدا کنید. اگر هم به جوامع کوچکتر علاقه مندید باز می‌توانید در کانادا براحتی زندگی کنید. برای بدست آوردن تجربه کانادایی می‌توانید حتی با خانواده کانادایی زندگی کنید.

 

آب و هوای کانادا

بیشتر مردم دنیا تصور می‌کنند که کانادا بسیار سرد و برفی است. با اینکه بیشتر مساحت کانادا در مناطق شمالی و سردسیر واقع شده است اما اکثریت کانادایی‌ها در مناطق جنوبی که آب و هوای معتدلتری دارند زندگی می‌کنند. در برخی از شهرهای کانادا بخصوص شهرهایی که دور از ساحل هستند، دمای هوا در فصل زمستان بسیار سرد می‌شود. جریان هوای گرمی که از اقیانوس آرام می‌وزد، باعث بارش باران بیشتر نسبت به برف در مناطق ساحلی می‌شود. این در حالی است که بارش برف در مناطق دور از ساحل و داخلی کانادا بیشتر است. بیشتر قسمت‌های کانادا نیز هوای گرمی را (اغلب تا ۳۰ درجه سانتیگراد) در فصل تابستان تجربه می‌کنند.

 
طبیعت کانادا

کانادا با سه اقیانوس هم مرز است. هزاران دریاچه و رودخانه در کانادا وجود دارد. همچنین از آب و هوای سرد تا آب و هوای معتدل و جنگل و کوه و سواحل در کانادا وجود دارد. همچنین می‌توانید پارک های ملی کانادا را در این کشور را بگردید و لذت ببرید.

 

تاریخچه مهاجرت به کانادا

 

پیر تورودو، نخست‌وزیر کانادا در دهه 1970، سیاست جدیدی را برای ارتقای محیط چند فرهنگی در کانادا اتخاذ کرد. بدین ترتیب این کشور پذیرای مهاجرانی از سراسر جهان شد و در حال حاضر یکی از برترین کشورهای مهاجرپذیر در میان کشورهای توسعه‌یافته است. تنها در سال 2018، حدود 310 هزار مهاجر وارد کانادا شده که 57% از آنان جذب بازار کار و مابقی همراه با اعضای خانواده‌شان به عنوان پناهنده سیاسی در آنجا ساکن شدند. سیاست مهاجرتی کانادا که به سیاست موزاییکی مشهور است، برخلاف سیاست رایج دیگ جوشان (Melting Pot) ، فرهنگ‌های گوناگون مهاجران را درون فرهنگ کانادایی ادغام نکرده، بلکه می‌کوشد محیطی چند فرهنگی را تقویت کند که  قومیت‌های مختلف با حفظ آداب و سنن خود در آرامش زندگی کنند. در حال حاضر در کانادا 30 گروه قومیتی مختلف در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و همین موضوع موجب غنی‌ شدن فرهنگ کانادایی در خلقیات اجتماعی و هنجارهای فرهنگی شده است

 

 ساختار اقتصادی

 

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب کشور محل اقامت، وضعیت اقتصادی و امکانات رفاهی آن کشور است. کانادا با درآمدی حدود 1.6 تریلیون دلار در سال ، یکی از ده کشور برتر اقتصادی جهان به حساب می‌آید که بخش عمده آن علیرغم منابع طبیعی گسترده، متکی به خدمات است، به نحوی که 78.9% از افراد در حرفه‌های خدماتی مشغول به کار هستند. پس از خدمات، حرفه‌های مربوط به تکنولوژی بزرگترین بخش ساختار اقتصادی کانادا را تشکیل  می‌دهند. به همین دلیل این کشور به مقصد دلخواهی برای دانشجویان حوزه فناوری و علاقه‌مندان به مشاغل در این زمینه تبدیل شده است. علاوه بر آن، سیستم بانکی این کشور از ثبات بسیار خوبی بهره‌مند بوده و از سال 1983 تا کنون به هیچ بحران بانکی و مالی دچار نشده است

 

 

خدمات درمانی و رفاهی

 

بر طبق آمار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، برای خدماتی درمانی هر فرد در کانادا سالانه بیش از 6 هزار دلار هزینه می‌شود. در واقع بیمه درمانی سراسری و امکانات پیشرفته پزشکی متوسط امید به زندگی را در این کشور به 82 سال رسانده و کانادا را در این رتبه‌بندی در مقام 18ام جهان قرار داده است. هم‌چنین سیاست‌های  شغلی در این کشور، در راستای آسایش بیشتر کارمندان تنظیم شده و تنها کشور شمال آمریکاست که در آن کارمندان مرخصی اجباری دارند. حتی مرخصی زایمان والدین از هر کشور دیگری طولانی‌تر است و می‌تواند 18 ماه به طول بیانجامد. همچنین دسترسی به بیمه‌های مختلفی چون بیمه اشتغال، بیمه بازنشستگی و تسهیلات مراقبت از کودکان ثبات شغلی مناسبی را برای کارمندان فراهم کرده و دلایل مهاجرت به کانادا را دوچندان می‌سازد.

 اوضاع سیاسی و اجتماعی

در سال 2018، کانادا در میان ده کشور صلح‌طلب جهان، مقام ششم را از آن خود کرد. نرخ پایین جرم و جنایت و خشونت‌های قومی و سیاسی، این کشور را مکان امنی برای زندگی خانوادگی ساخته است. فضای دموکراتیک این کشور نیز بستر مناسبی برای فعالیت احزاب مختلف در حوزه‌های گوناگونی چون حقوق زنان، محیط‌زیست، حقوق LGBT ها و مهاجرین است که از طریق تشکیل کمپین‌های قانونی و متعدد به تبلیغ آراء خود می‌پردازند. می‌توان گفت که سیاست خارجی دوستانه و دوری از تشنج‌های سیاسی باعث شده تا بسیاری از مردم جهان، به ویژه ایران با جدیت به مهاجرت به کانادا فکر کنند. 

سیستم آموزشی کانادا

کشور کانادا سیستم آموزشِ جمعی قوی و مجهزی دارد که عمدتاً به شکل استانی (ایالتی) مدیریت می‌شوند. برخی جنبه‌های سیستم آموزشی کانادا بین استان‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد اما از آنجا که سیستم آموزشی تحت نظارت دولت فدرال قرار دارد، استانداردهای آموزشی در سراسر کشور تا حد زیادی یکپارچه باقی می‌مانند. در کشور کانادا هم سیستم آموزش همگانی و هم سیستم آموزش خصوصی وجود دارد. دولت کانادا به نحوی قابل‌توجه به مقوله‌ی آموزش از پایه‌ی کودکستان تا سطوح دانشگاهی یارانه تخصیص می‌دهد؛ یعنی به‌طور متوسط ۶ درصد از کل تولید ناخالص داخلی (GDP) خود را صرف امور آموزشی می‌کند. بنابراین کانادا بیشتر از همه‌ی کشورهای دیگرِ عضو سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی (OECD) در بحث آموزش هزینه می‌کند.